Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„Kolorową Lokomotywą” wyruszyli na ekologiczny szlak

Za nami pierwsze spotkanie w ramach projektu „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku”, w którym udział bierze Miejskie Centrum Kultury dzięki współpracy z Łódzkim Domem Kultury. Na początek odbyły się warsztaty upcyklingowe.Uczestnicy uczyli się szyć płócienne woreczki, które można wykorzystać – zamiast foliowych opakowań – np. do przechowywania owoców, warzyw czy pieczywa. Zadanie było trudne, ale warsztatowcy poradzili sobie z nim świetnie. Dowiedzieli się też, jakie znaczenie dla środowiska i klimatu ma recykling i upcykling, jakie odpady nadają się do przetworzenia i ponownego wykorzystania, czyli generalnie jak dbać o nasze najbliższe otoczenie.


Warsztaty poprowadziły Ada Rybka i Aleksandra Biskupska, edukatorki z Fundacji Up-life.

A już 13 lipca w ramach projektu zaplanowano wycieczkę do Pasieki w Lipce.

Projekt „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Patronat honorowy nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij