Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Do 30 kwietnia trwa nabór wniosków na mieszkania w ramach SIM [nowe wizualizacje]

Nowe mieszkania powstaną przy ul. Chopina. W pierwszym etapie będzie ich 150 – jedno, dwu i trzypokojowych. Będą one miały od 29m2 do 64m2. Bloki będą posiadały windę oraz podziemne garaże, ogrzewanie gazowe, parkingi zewnętrzne, nie zabraknie placu zabaw.

Wnioski są przyjmowane od 1 lutego do 30 kwietnia 2024 rok w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.


– Docierają do mnie informacje, że wiele osób jest zadowolonych ze standardu mieszkań w ramach projektu „Mieszkanie TM plus”. Chcemy by takich lokali w Tomaszowie było coraz więcej. Tym bardziej, że nakłady na remonty w starych kamienicach są gigantyczne, a prace długotrwałe – o wiele bardziej opłaca się budowa nowych, które spełniają standardy XXI wieku. Sukcesywnie realizujemy nasz program. Chcemy by mieszkańcom Tomaszowa żyło się bardziej komfortowo. Budowa mieszkań to tylko jeden z wielu elementów naszej strategii. Inwestujemy w nowe drogi, bezpieczeństwo (wymiana oświetlenia na ledowe), budowę nowych żłobków, rewitalizacje, miejsca zielone, nie zapominamy o najbardziej potrzebujących – to działania na wielu różnych poziomach, którym cały czas przyświeca jeden cel – poprawa jakości życia w Tomaszowie – mówi prezydent Marcin Witko.

Przypomnijmy, mieszkania powstają w ramach utworzonej przez dziewięć samorządów spółki SIM KZN Łódzkie Centrum. Spółkę utworzą poza Tomaszowem Mazowieckim także: Biała Rawska, Działoszyn, Inowłódz, Koluszki, Nowe Miasto nad Pilicą, Pajęczno, Tomaszów Mazowiecki, Ujazd i Zduńska Wola.

Tomaszów Mazowiecki jako pierwszy samorząd z tego grona uruchamia nabór na mieszkania.

Docelowo powstanie ich w naszym mieście 500.

Poniżej szczegóły naboru.

Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w terminie od 1 lutego 2024 roku do 30 kwietnia 2024 roku w Kancelarii Ogólnej Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. P.O.W. 10/16.

Warunkiem uczestnictwa w naborze jest:

• średni miesięczny dochód w gospodarstwie domowym osiągnięty w roku kalendarzowym poprzedzającym rok podpisania umowy najmu nie przekracza górnego limitu dochodowego;

• brak tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego na terenie Tomaszowa Mazowieckiego w dniu podpisania umowy najmu;

• partycypacja w kosztach budowy lokalu mieszkalnego w wysokości 20% kosztów budowy lokalu mieszkalnego, w I do IV rat po podpisaniu umowy partycypacji.

Wymagane dokumenty:

• wypełniony i podpisany formularz wniosku;

• załączone do wniosku dokumenty i oświadczenia potwierdzające kryteria pierwszeństwa (o ile dotyczy);

• oświadczenie o nieposiadaniu tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego na terenie Tomaszowa Mazowieckiego oraz że średni miesięczny dochód gospodarstwa domowego w roku poprzedzającym nie przekracza górnego limitu dochodowego.

Planowany termin zakończenia budowy: III kwartał 2026 r.

Wniosek do pobrania wraz załącznikami dostępne są na stronie internetowej www.tomaszow-maz.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce ogłoszenia i obwieszczenia w 2024 roku . http://bip.tomaszow.miasta.pl/public/?id=228294

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta w Wydziale Audytu Wewnętrznego i Kontroli pok. 46 oraz telefonicznie pod nr tel. 44 724 23 11 wew. 600, 604 w godzinach 7:30-15:30.

Pliki do pobraniaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij